اخبار سایت
نوع خبر 
 
 
حضور فعال 49 غرفه دانشگاه آزاد اسلامی در بیست‌ و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب

دومین نمایشگاه سراسری کتاب و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی با شعار «دانش، بنیان مقاومت» همزمان با بیست‌ و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سالن 110 شهر آفتاب در حال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، امسال دومین سال پیاپی است که دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان اسلام به صورت یکپارچه اقدام به برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب و انتشارات می‌کند.

دومین نمایشگاه سراسری کتاب و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی در مساحت 675 مترمربع در قالب 49 غرفه شامل 30 دانشگاه آزاد اسلامی استان، 10 واحد از استان تهران، 7 معاونت و دو واحد جامع مستقل علوم و تحقیقات و نجف آباد در حال برگزاری است.

دکتر سید طه هاشمی پیش از این در گفت‌وگویی درباره حضور دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه کتاب امسال گفته بود که کتاب‌های عرضه شده در غرفه‌های دانشگاه آزاد اسلامی، کتاب‌هایی است که بیشتر آنها را انتشارات خود دانشگاه تولید کرده است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در این گفت‌وگو تاکید کرده بود دانشگاه آزاد اسلامی با دارا بودن بیش از یک‌میلیون و 700هزار دانشجو و بیش از 70هزار عضو هیات علمی، یک امکان مناسب برای تولیدات فرهنگی و علمی در قالب کتاب است و طبیعی است که سال به سال بر تعداد عنوان‌های شرکت‌کننده در نمایشگاه کتاب از طریق دانشگاه آزاد اسلامی اضافه شود.

وی خاطرنشان کرد که سال گذشته در کنار عرضه کتاب برای علاقه‌مندان و دانشجویان، چهره‌ای متفاوتی از سالن دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه به نمایش گذاشته شد و این موضوع برگزاری نشست‌های علمی و تخصصی در ارتباط با موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بود، امسال هم این نشست‌ها در سالن برگزاری نمایشگاه کتاب دانشگاه آزاد اسلامی به صورت گسترده‌تر انجام می‌شود.

هاشمی یادآور شد: «دانشگاه آزاد اسلامی از سال گذشته به طور گسترده و عام در نمایشگاه کتاب شرکت کرده است. نخستین بار سال گذشته بود که دانشگاه آزاد اسلامی با سازماندهی مناسبی که انجام داد، توانست همه استان‌ها و واحدهای تابع هر استان را تشویق کند که در نمایشگاه شرکت کنند

دومین نمایشگاه سراسری کتاب و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی در مساحت 675 مترمربع در قالب 49 غرفه شامل 30 دانشگاه آزاد اسلامی استان، 10 واحد از استان تهران، 7 معاونت و دو واحد جامع مستقل علوم و تحقیقات و نجف آباد در حال برگزاری است

حضور پرشور استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی و دیگر واحدهای دانشگاهی ما را بر آن داشت تا با حضور در نمایشگاه و از نزدیک با مسئولان مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی مستقر در نمایشگاه و غرفه‌های مختلف به گفت‌وگو بنشینیم.

مدیرکل چاپ و فنی سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا اظهار کرد که بیش از 3 هزار عنوان کتاب از سوی غرفه‌های مستقر در سالن دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه تخفیف‌های 20 درصدی برای عموم و 50 درصد برای دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی عرضه شده است.

حسین غلام‌رضا‌زاده عنوان کرد: «با توجه به تنوع رشته‌هایی که در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، از همه گروه‌های آموزشی مانند فنی‌ومهندسی، مدیریت، کشاورزی، علوم پایه، ریاضی و آمار، زیست و زمین‌شناسی، روان‌شناسی و جامعه‌شناسی، تاریخ و جغرافیا، حسابداری و اقتصاد، تربیت‌بدنی و ورزش، پزشکی و دام‌پزشکی، حقوق و سیاسی و ادبیات و هنر و معماری در این سالن کتب و مجلات برای دانشجویان و علاقه‌مندان ارائه می‌شود

وی درباره برگزاری نشست‌های علمی با حضور استادان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: «علاوه بر برپایی غرفه‌ها و عرضه کتاب‌های دانشگاهی، نشست‌های علمی با موضوع‌های «بررسی و نقد کتاب»، «سیاست‌های پیشنهادی برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان»، «دانش، بنیان اقتصاد»، «ارزیابی کار و زمان» و موضوع‌های مورد تاکید دکتر میرزاده همچون «حمایت از محیط زیست»، «آلودگی آب، خاک و سلامت انسان»، «مکانیزم توسعه پاک در مدیریت انرژی» و... به صورت روزانه از سوی اداره کل آموزش و فرهنگی و اسناد معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در حال برگزاری است

مدیرکل چاپ و فنی سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: «کارگاه‌های مرتبط با صنعت چاپ و نشر همراه با موضوع‌های متنوع علمی در روزهای آتی برگزار می‌شود

خبرنگار خبرگزاری آنا با حضور 5 ساعته در بازدید و تهیه گزارش از غرفه‌های مستقر در دومین نمایشگاه سراسری کتاب و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی با مسئولان 49 غرفه‌ مستقر در سالن دانشگاه به گفت‌‌وگو نشسته‌ است که در گزارش‌های متوالی منتشر می‌شود:

خراسان رضوی، نخستین غرفه

دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی به برکت وجود امام هشتم ولی نعمت‌مان علی‌ بن موسی‌الرضا (ع) نخستین غرفه سالن دانشگاه آزاد اسلامی است که با 200 عنوان کتاب در این نمایشگاه شرکت کرده است.

مسئولان این غرفه در ارزیابی مکان و تعداد بازدیدکنندگان از این سالن، ابراز خرسندی کردند و تفاوت نمایشگاه امسال را با سال گذشته مثبت دانستند.

بیشتر موضوعات کتاب‌های عرضه شده در این غرفه مربوط به حوزه شیمی و علوم انسانی است.

کتاب‌های «37 رفتار غیرسازمانی»، «متابولیسم شیمی»، «بیوشیمی ساختار پروتئین و اسید نوکلئیک»، «سموم ناشی از مواد غذایی» و «آنتی اکسیدان‌ها در مواد غذایی» تاکنون از کتاب‌های پرفروش این غرفه بوده است.

استان آذربایجان شرقی

دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی 190 عنوان کتاب منتشر شده خود را به دومین نمایشگاه سراسری کتاب و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی آورده که 20 عنوان از این کتاب‌ها چاپ جدید و برای نخستین بار در این نمایشگاه عرضه شده است.

به گفته یوسف ستاری مسئول این غرفه، با توجه به تخصص واحد تبریز در حوزه دامپزشکی، بیشترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های عرضه شده در این غرفه، مربوط به رشته‌های دامپزشکی است.

دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد

دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد با 100 عنوان کتاب در بیست‌ و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شرکت کرده و پرفروش‌ترین کتاب‌های آن هم مربوط به رشته‌های فنی و مهندسی است.

محمدتقی صالحی مسئول این غرفه، کیفیت سالن، فضای آرام و خدمات‌دهی مطلوب را از مزیت‌های نمایشگاه می‌داند که باعث فروش بیشتر کتاب‌های این دانشگاه شده است.

به گفته وی دکتر محمدرضا اسلامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از این غرفه بازدید داشته است.

استان فارس

افشین مرادپور، مسئول غرفه دانشگاه آزاد اسلامی فارس، درباره کتاب‌های ارائه شده در این غرفه، گفت: «69 عنوان کتاب دانشگاهی از سوی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در نمایشگاه عرضه شده است که بیشترین آنها با توجه به توانمندی واحدها در حوزه فنی و مهندسی مربوط به رشته‌های برق، کامپیوتر، مکانیک و فیزیک است.

دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان

دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با 80 عنوان کتاب به دومین نمایشگاه سراسری کتاب و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی آمده است.

به گفته کوشیار نعمت‌اللهی کارشناس پژوهشی واحد گرمسار و مسئول غرفه استان سمنان، کتاب‌های «مدیریت مرغداری»، «جراحی بافت نرم در دام‌های کوچک» و «تزریق داخل» استخوان از کتاب‌های پرفروش این دانشگاه است.

استان لرستان

دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان، با 80 عنوان کتاب چاپ شده که عموم آنها چاپ 91 به بعد است در نمایشگاه کتاب حضور یافته و بیشتر این کتاب‌ها مربوط به حوزه‌های فنی و مهندسی و علوم انسانی به‌ویژه رشته حقوق است.

مهدی خلیلی مسئول غرفه دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان، می‌گوید که فروش کتاب‌های این غرفه نسبت به سال گذشته حدود 25 درصد رشد داشته است.

به گفته کارشناس پژوهشی واحد خرم، با توجه به وجود آزمایشگاه پیشرفته ژنتیک، بیشتر بازدید کنندگان از این غرفه علاقه‌مند آشنایی با تجهیزات و آزمایشگاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان هستند.

دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه

دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه هم 100 عنوان کتاب منتشر شده در حوزه‌های کشاورزی، علوم تربیتی، روانشناسی، ادبیات و... را برای فروش به نمایشگاه کتاب و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی آورده است.

به گفته رضا شیرازیان مسئول غرفه، 5 عنوان از این کتاب‌ها چاپ جدید و برای نخستین بار در این نمایشگاه عرضه شده است.

استان گلستان

بیشتر 50 عنوان کتاب‌های ارائه شده در غرفه دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان چاپ جدید است و محمدرضا آکار، مسئول این غرفه از میزان فروش کتاب‌ها اعلام رضایت می‌کند.

او می‌گوید: «کتاب‌های مدیریت، پزشکی، تربیت بدنی، پرستاری و برق از کتاب‌های تخصصی این دانشگاه است و کتاب «مدیریت استعداد» هم از جمله کتاب‌های پرفروش غرفه دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان بوده است

دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان

منوچهر دودل مسئول غرفه دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان هم به خبرنگار آنا می‌گوید: «10 عنوان کتاب تازه منتشر شده این دانشگاه برای نخستین بار در دومین نمایشگاه سراسری کتاب و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی عرضه شده و فروش خوبی هم داشته است

به گفته وی، کتاب‌های مروبط به رشته ریاضی، گیاه‌شناسی، کشاورزی و منابع طبیعی از کتاب‌های پرفروش و مورد پسند دانشجویان است.

استان مرکزی

دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی هم 240 عنوان کتاب منتشر شده از استادان و اعضای هیات علمی این دانشگاه را در نمایشگاه کتاب عرضه کرده است.کتاب‌های ادبیات، مکانیک، مدیریت و کتاب‌های مربوط به رشته‌های مهندسی از کتاب‌های پرفروش دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی است.

به گفته مسئولان این غرفه 33 عنوان کتاب ارئه شده در این نمایشگاه چاپ جدید که 3 عنوان آن مربوط به سال جاری و 30 عنوان دیگر سال گذشته چاپ شده است و برای نخستین بار در این نمایشگاه عرضه می‌شود«کتاب‌های «سیستم‌ اطلاعات مدیریت (مفهیم، طراحی و استقرار)»، «فلسفه برای کودکان خردسال»، «رشد کودک و نوجوان» و «محاسبات عددی برای دانشجویان مهندسی» از پرفروش‌های این غرفه بوده است.»

دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان

دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان با 29 عنوان کتاب که 10 عنوان آن چاپ جدید بوده در نمایشگاه امسال شرکت کرده است و بیشتر این کتاب‌ها مربوط به رشته‌های کامپپوتر، عمران، شهرسازی، ادبیات و مکانیک است.

سه کتاب «نقشه‌برداری راه»، «طراحی سیستم عامل‌گرا» و «جستاری در نسبت اخلاق و معماری» از پرفروش‌های غرفه استان همدان است.

استان چهارمحال و بختیاری

دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری هم 32 عنوان کتاب به نمایشگاه امسال آورده است که 5 عنوان آن چاپ سال‌های 94 و 95 است.

بیشتر های کتاب‌های این غرفه مربوط به حوزه دامپزشکی و گیاهان دارویی است.

کتاب‌های «گیاهان دارویی و معطر» و «راهنمای عملی کاشت و پرورش گیاهان دارویی و معطر در چهارمحال و بختیاری» از کتاب‌های پرفروش این غرفه است.

دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز

20 عنوان کتاب از بین 50 کتاب دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز به تازگی منتشر شده است.

بیشتر کتاب‌های این غرفه مربوط به رشته‌های فنی و مهندسی، دامپزشکی و کشاورزی و کتاب «اطلس جراحی دامپزشکی» از کتاب‌های پرفروش این دانشگاه است.

استان زنجان

دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان 45 عنوان از کتاب‌های خود را که از سال 95 تا کنون منتشر شده در نمایشگاه کتاب عرضه کرده است.

بیشترین موضوعات این کتب مربوط به رشته‌های عمران، علوم زیستی، پرستاری و مامایی است.

کتاب «عمران فولاد»، «مبانی زیست گیاهی»، «مهارت‌های بالینی»، «آسیب‌شناسی و فن شناسی بناهای تاریخی» و «تاریخ شهر و شهرداران زنجان» جزو فروش‌ترین کتاب‌های این غرفه است.

دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین

115 عنوان کتاب منتشر شده از سوی واحد قزوین در غرفه این دانشگاه در دومین نمایشگاه سراسری کتاب و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی عرضه می‌شود که 20 عنوان آن از تازه‌های نشر است.

بیشتر کتاب‌های این غرفه مربوط به رشته‌های دانشگاهی مدیریت، حسابداری، معماری و سایر رشته‌های فنی و مهندسی است.

دو کتاب «اسرار نوآوری» و «بهینه‌سازی از طریق شبیه‌سازی» واحد قزوین فروش خوبی در این نمایشگاه داشته است

 

چهارشنبه 22 ارديبهشت 1395  14:49
منبع : اداره کل روابط عمومی واطلاع رسانی

آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 27 تير 1397  20:9:39
تعداد بازديد از اين خبر : 1397
 
 
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک است