اخبار سایت
نوع خبر 
 
 
کسب عنوان رییس برتر رییس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک

انتخاب باشگاه پژوهشگران و نخبگان واحد اراک، به عنوان باشگاه برتر در بین کلیه باشگاه های پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاداسلامی

به گزارش خبرنگار آنا به نقل از اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اراک، شانزدهمین اجلاس سراسری رؤسای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی ساری با حضور دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ، دکتر علی وطنی معاون علمی و پژوهشی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ، دکتر کریم زارع رییس باشگاه ، دکتر نیازآذری رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و برخی از اعضای هیات امنای باشگاه و مسئولان دانشگاه در واحد ساری برگزارشد.

بنابراین گزارش هدف از برگزاری این همایش بررسی و تایید راهکارهای نقشه راه در راستای سند چشم انداز باشگاه پژوهشگران بود. معیارهای انتخاب روسای برتر باشگاه، برنامه و امتیازدهی کارگروه های باشگاه و فعالیت در طول سال و همچنین فعالیت های پژوهشی، برگزاری همایش ها، تجاری سازی تحقیقات در راستای تبدیل ایده به فراورده، سخنرانی در کنگره های جهانی و پرداخت جوایز به رتبه های برتر بوده است.

دکترزارع، رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و مشاور رییس دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری این همایش را نوید بخش تاسیس تشکیلات تجاری سازی تحقیقات با انتخاب معاونت تجاری سازی در باشگاه اعلام کرد و افزود: با ایجاد این حوزه جدید و نوآورانه در راستای شهر دانایی قدم های موثر و تاثیرگذاری بر خواهیم داشت و راهکارهای جدیدی در راستای حل مشکلات مخترعان، ثبت اختراعات ملی و بین المللی و تجاری سازی آنان ارائه می کنیم.

دکتر شهاب خاقانی، رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در گفت گو با خبرنگار آناگفت: «باشگاه پژوهشگران جوان با هدف شناسایی، پرورش و رشد استعدادهای درخشان جوانان ایران اسلامی در زمینه های مختلف علمی و فراهم آوردن محیطی که جوانان مستعد و علاقمند به امور پژوهشی بتوانند در آن به کنکاش علمی پرداخته و خلاقیت ها و نوآوری های خود را شکوفا سازند در آذر ماه 1377 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک تاسیس شد.

خاقانی اظهار کرد: باشگاه پژوهشگران جوان واحد اراک عناوین بسیاری را طی این سال ها کسب کرده است که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد: در سال 85 موفق به کسب عنوان باشگاه برتر و معاون باشگاه پژوهشگران جوان به عنوان معاون برتر باشگاه پژوهشگران جوان در سطح کشور شناخته شد، در سال 87  نیز در حوزه استعداهای درخشان، پذیرش و تسهیلات رتبه برتر کشوری را کسب نمود، در سال 89-88 باشگاه اراک به عنوان باشگاه برگزیده کشور در حوزه طرح های پژوهشی ورئیس باشگاه اراک نیز به عنوان رئیس باشگاه منتخب کشور معرفی شد و در سال 90-89 نیز بار دیگر افتخاری بر افتخارات باشگاه اراک اضافه شد و آن کسب رتبه برگزیده کشوری در حوزه استعداهای درخشان، پذیرش و تسهیلات بود. در سال 91  ،92  و  93 نیز بار دیگر باشگاه اراک موفق به کسب رتبه برتر باشگاه ها در کشور شد.

رییس باشگاه پژوهشگران جوان واحد اراک گفت: اهم فعالیت اعضاء باشگاه در سال 94 به شرح ذیل می باشد؛چاپ 82 مقاله ISI(WOS)؛ چاپ 4مقاله ISI(Listed) ؛ چاپ 3 مقاله ISC؛ چاپ18 مقاله علمی پژوهشی وامضاء قرارداد 9 طرح پژوهشی.

در این مراسم از رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک ، تجلیل به عمل آمد.

لازم به ذکر است شهاب خاقانی عضو هیأت علمی گروه زراعت و اصلاح نباتات دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک بوده که برای هفتمین سال متوالی به عنوان رئیس برتر باشگاه پژوهشگران جوان انتخاب شده است

.

سه شنبه 4 اسفند 1394  9:20
منبع : اداره کل روابط عمومی واطلاع رسانی

آخرين تاريخ بازديد : جمعه 29 تير 1397  19:59:27
تعداد بازديد از اين خبر : 1690
 
 
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک است